Sezóna 2017 v číslech

Trošku opožděně, ale nakonec se mi podařilo dopsat takové malé shrnutí  loňské sezóny vyjádřené v číslech. Mám rád různé statistiky a porovnání tabulek, tak vás nechám trochu nahlédnout do loňského roku skrze moje čísla.

Přípravu jsem zahájil po 11 týdny odpočinku bez tréninku, kdy jsem dával dohromady přetížené rameno a koleno. Trénink jsem zahájil poslední týden v roce 2016 na horském kole. První běh přišel na řadu až v polovině února (6km) a druhý běžecký trénink, jestli se tomu tak dá říkat byl až na konci února (7km).

Moje hlavní zimní zátěž byly běžky, horské kolo a inline brusle.

Čísla za celý rok vypadají následovně:

932 naběhaných kilometrů během 119 výběhů.

109 hodin strávených během, což dává průměr 2,5hod na týden

667 kilometrů na MTB za 41,5hod. Což je průměr 0:56 za týden. Všeho všudy jsem to stihl za 20 tréninků.

680 kilometrů jsem běžkoval nebo jezdil na bruslích. Dohromady 50,5hod s průměrem 1:09  na týden.  9x jsem byl na Skate běžky, 14x na klasice a 19x jsem byl na inline bruslích.

Posiloval jsem 30x za rok (15x TRX, 15x posilování bez TRX), alespoň to co mám zaznamenané. A celkem 13hodin.

10,5hod jsem visel na stěně a lezl. Vše během 9 návštěv.

Plavání bylo nejaktivnější. To jsem byl jednou.

8360 Tolik minut jsem věnoval strečinku během 220 dní.

Na Fyzio jsem jel 35x.

Masáž 15x

A teď k tomu co minulou sezónu ke mě patřilo, tak neoddělitelně jako Michal Jančařík k počasí. A to je zranění. Loňský rok byl na ně bohatý a někdy vážně až k neuvěření. Díky tomu jsem se pořádně nedostal do formy, protože jsem buď doháněl tréninkové manko nebo improvizoval.

1 týden bolest kolena (mimo trénink úplně – březen)

4 týdny natažené vazy v koleni, zhmožděná čéška, voda v koleni. (úplně mimo trénink) Pád metr před cílem na Predator Race Run Plzeň

1 týden proseknutá ruka dlátem. Narušený cit dvou prstů, šlachy v pořádku. (Mimo jeden týden od běhu a posilování dva týdny- srpen)

2 týdny přetížená levá achilovka. Od přetížených lýtek.  (2 týdny od běhu – srpen)

Vykloubený prst a utržený vaz na prsteníčku. Predator race – sprint v Liberci. Na hrušce se mi zahákl prsteníček do karabiny a při sklouznutí jsem si vykloubil poslední článek a utrhl boční vaz. Bez tohoto vědomí jsem s tím dozávodil ME v OCR. Do teď není prst v pořádku.

Opět bolest kolena – přetížená a stažená záda, lýtka a hamstring. Běžecký trénink na 5 týdnů osekaný na polovinu a méně. Objem suplovaný na kole. Od září

Závodní část sezóny vypadala následovně:

Celkem 19hod (17 hod běžecké / 2 hod běžky)

175 km celkem (145 km běžecké / 30 km běžky)

Ze závodů níže je patrné, že hlavní zaměření jsou zahraniční závody, kde vedl Toughest, což byl i můj sezónní cíl. A pak Mistrovství Evropy a světa v OCR. Kde jsou na obou běžel oba hlavní závody. Z tuzemských závodů mají po třech Predator Race a Gladiator Race. Přičemž GR byl první a zároveň posledním závodem sezóny. V celkovém počtu vedou evropské závody nad těmi tuzemskými. Ze závodů, je taky vidět, že jsem kromě dlouhých tratí na MS nebo ME nešel nic delšího než sprint nebo do 10km. Hlavně z důvodu, že jsem na to neměl natrénováno.

Boty:

Závody jsem převážně až na RUN absolvoval výhradě v Icebug Zealech. Pro mě jasná volba závodních bot i pro letošní sezónu. Zimní PR jsem šel ve Spirit OLX a RUNy v ORIBI. Posledně zmiňované boty byly i hlavní tréninkové, které jsem ještě doplňoval ke konci sezóny s Icebug anima 4.