Den první v Modrých horách OCRWC 2017

První den v modrých horách nás přivítal bubnování do střechy. Obloha nabrala šedivý odstín a slunce doslalo pro dnešek volno.

Kromě probuzení ospalých očí po delším přesunu z letiště respektive Niagarských vodopádů a časovém posunu bylo sehnání nějaké potravy. Kdo by řekl, že je tu více všemožných barů a fastfoodů, než klasický obchod. Zlatý Lidl.

Na odpoledne jsme si naplánovali přesun do dějiště závodu, abychom se trochu proběhli. Okoukli co už mají postavené a tak nějak pomalu začali nasávat závodní atmosféru. Dopoledne zveřejněná mapka závodu naznačovala, jak pro letošek narostlo počet stoupání do sjezdovek asi dvojnásobně. No budiž, může být. A co to hlavní? Překážky. V mnoha případech, co bylo loni nahoře na sjezdovkách je dole ve festivalce a opačně. Nicméně na trati budeme mít 2x platinum rig z toho jednou bude nízký. Dlouhé kombo od Urban Sky (červená kola a spinery). Dragons Back překážka, která hodně lidem udělá v hlavě stopku. Na trase bude i několik vln. Tuším, že asi 4. Další zajímavou překážkou jsou Flaoting indians. Desky, jak z lezecí stěny po kterých se leze do patra. Dvakrát se projdeme do sjezdovky s břenem. Jednou wreck bag carry a jednou yoke carry. Což jsou dva kýble na dřevě, které si dáme za krk.

Je tu mix překážek, které můžeme potkat v Evropě na závodech, jako je Strong Viking či Toughest a americké série které tu hodně převažují. Minimálně závod na 3K bude velmi záživný, hned asi na 300m se trať stáčí do prudkého kopce na kterém je invert wall a odtud zase zpět před festivalku a na další ručkovací překážky. I na krátkém závodě půjdeme jednou s pytlem do kopce.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“38″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_slideshow“ gallery_width=“600″ gallery_height=“400″ cycle_effect=“shuffle“ cycle_interval=“6″ show_thumbnail_link=“1″ thumbnail_link_text=“[Ukázat náhledy]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

Tím že pršelo je podklad hodně podmáčený. I stoupaní do travnaté sjezdovky bylo dost výživné. Za zmínku určitě stoji spousta trailů, které se tu jak nit klikatí napříč sjezdovkou a remízky, které je oddělují. Trať je hojně využívá, jak směrem nahoru, tak i dolů. V tom kluzkém terénu je to velmi velmi náročné. Zrovna jednu takovou část jsme vyzkoušeli seběhnout a bylo to dost o hubu se udržet ve vytyčeném koridoru. V závodě, kdy to každý rozbalí to bude celkem maso. Sem tam naruší seběh klopené zatáčky ze dřeva. Jenže za mokra takový kousek traťi bylo celkem nemožné přeběhnout.  

Uvidíme zítra co nového tam vyroste, protože ještě dnes nebylo vše postavené a ve velkém se budovalo. Ale festivalka už žije. Potkáváte atlety z celého světa. Všichni se těšíme na pátek, kdy to všechno začne.

 

Spread the word. Share this post!

Leave Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *