Geny – Co vám mohou prozradit o vás samotných?

Jaké by to bylo nahlédnout pod kůži a odkrýt co se uvnitř vás opravdu skrývá? Co vám dělá dobře a co naopak ne? Geny, ano geny nesou odpovědi na otázky

Už od dětských jsem sem tam přemýšlel, co mi bylo naděleno do vínku od sudiček. Co přehlížím anebo naopak snažím se o něco kde to nemá smysl. Když pak přišla možnost nahlédnout alespoň částečně na geny z nutričního pohledu. Neváhal jsem ani chvíli.

Přesně tohle nabízí LIFE TEST – Nutrafitness  DNA. A rozhodně se nejde o nic složitého. Kromě netrpělivého čekání na výsledky. Objednáte si test a domů vám přijde tyčinka s pokyny. Nachytáte vzorek a odešlete. Potom už jen netrpělivě čekáte až vám přijde PDF s výsledky. V mém případě nejdříve pár stránek jako náhled. Takže netrpělivost byla ještě větší. Pak konečně celá kniha v PDF a o pár dní později i pěkná tištěná verze.

Když jsem poprvé otevíral PDF skoro jsem zatajil dech. Strašně mě zajímalo, co se dozvím. Bude tam něco nevím? Co jsem na sobě nepoznal nebo naopak něco co bych měl vědět? Bez dechu jsem tedy začal otáčet stránku po stránce…

Přes úvodní proslov a obsah začínám objevovat sebe sama. Jak reaguji na tuky? Nasycené nenasycené. Co mi říkají sacharidy a jaký mám předpoklad k jejich vstřebávání a využívání. Hmm systost. Dozvím se, že když mi něco chutná nemám záklopku?  Jojo Efekt. Ano třeba ten by mi slušel a taky že ano. Tak trochu tady předpoklad je. Což mnohé vysvětluje. U každé kapitoly se dozvím jaké mám předpoklady. Například reakci na polynenasycené tuky mám normální. Dozvím se v čem je mohu dostat, co mohou s mým tělem udělat a v čem mohou pro mě být přínosné. Je to dobré vědět a kdo to již ví tak třeba i zopakovat. Jak se říká opakování je matka moudrousti.

Třeba na kofein mám pomalý metabolismus. A na alkohol naopak rychlí. Ano jedno nepiju. Tedy kofein ano ale ne skrze kafe. Tomu jsem jaksi nepropadl.  

Další zajímavá část je věnována vitamínům. Pro sportovce dost důležitá část. Na co máte předpoklady ,že dobře vstřebáváte, čeho můžete mít nedostatek. Případně kde je efektivně doplňovat z jídla.

Dokonce jsem našel odpověď, proč mě každý tipuje na méně než mi skutečně je. Mám totiž předpoklady k pomalejšímu stárnutí. Ano Benjamin Button.  Naopak mám intoleranci na laktózu?! Ano bohužel…na to že zbožňuju mléko je to trochu špatná zpráva. Ale zase na druhou stranu je to odpověď na pár chvil kdy mi nebylo moc dobře a v některých případech tomu předcházel banánový koktail (určitě sem nenapíšu kolik sklenic ho bylo). Tohle smutné zjištění trochu zachránila tolerance na lepek a moje milované bagety. Těch můžu snít celý regál.

Celý výsledek čítá kolem 80 stran různého čtení o vás samotných. Co skrývají vaše geny. A jak vaše tělo reaguje na různé vlivy. Pro sportovce rozhodně zajímavé čtení a mohu to doporučit. Protože to pak lze zohlednit ve skladbě jídelníčku nebo výběru potravin. Samozřejmě, že zde najdete mnoho informací, která již víte ale to snad musí být jasné každému že tu nebude nic převratného. Jde spiš o detaily či drobé informace, které v celkovém výsledku mohou mít velkou váhu. Jako třeba laktóza u mne.

Kdo chce zase maličko posunout přípravu na závody o malý krok dopředu a být o kousek efektivnější je to určitě dobrá volba. Stejně tak pro někoho kdo se chce o sobě něco dozvědět.

Další zajímavé informace lze nalézt zde: https://lifetest.eu/   Případně více info na FB Tomáše Kučery – Life test partnera

Stejně jako pokyny k objednání.

Mě to zaujalo a co vás? Já jdu dál pročítat další stránky nabité informacemi.

Spread the word. Share this post!

Leave Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *