Jak se zrodila myšlenka ROBINA HOODA v Českém Ráji

Počátky volné serie příběhů Robina Hooda nejsou tak jednoznačné jak se na první pohled může zdát.

Následující řádky Vám prozradí jak to vlastně všechno bylo…

   Vše začalo koncem roku 2013, kdy jsem jako nadšený T5tkař hledal co vymyslím v Žehrovských lesích. Samozřejmě jsem nechtěl nic obyčejného. Spíše naopak. Měla z toho být multina s hodně lezením. Když jsem to představil Alexovi tak mě dost spražil, že to je hodně na hraně a bude se muset poradit s ostatníma. Zdůraznil mi, že Geocaching je hlavně o výletech, poznávání míst a čase stráveném s rodinou.  Jak jen já to udělám, abych tu T5 multinu udělal. Vrtalo mi to hlavou, chodil jsem do lesa tam a zpět a nic  kloudného mě nenapadlo.

Až jedno vánoční odpoledne jsem byl opět v lese se svou ženou a psem. Celý roztěkaný ukazuji stromy kde všude chci něco vymyslet. Kam všude to povede a co všechno budou muset zvládnout. Po tom všem se vracíme zpět k autu. Povídáme si o keši, o Alexovi jak štve. Procházíme údolíčkem a po levé straně míjíme pěknou skalku tyčící se do výšky a v tom mi bleskne hlavou. Týý jo, to je obranná pozice, tam by mohla být nějaká věž a něco hlídat. Tak se zrodil nápad udělat strážní věž . Netrvalo to dlouho…no vlastně jen do druhého dne a já zalezl do dílny a myšlenky vtěsnal do kousků dřeva a vyrobil schránku pro tradičku. Následují už jen finální úpravy a během pár dní byla schránka na svém místě. Moc jsem se těšil co na ní ostatní budou říkat. Výsledek však předčil mé očekávání.

    Během pár následujících návštěv a lovení s Oldou Mouchou (moucha111) probíráme jedno z míst které je mezi Horním Bousovem a obcí Přepeře. A to místo je křižovatka zvaná u Pyrámu. Jelikož oba máme vztah k historii a u mě zejména k druhé světové válce. Tak bylo celkem rychle jasno co zde vznike. Stačilo jen sednout k netu a najít si nějaké informace o tomto místě. Pak udělat návrh krabičky, aby to bylo důstojné tomuto místu a taky zábavné pro kačery. Opět několik dní v dílně a mohl jsem vyrazit krabičku umístit. A tak se zrodila keš  U Pyrámu. Pro mnoho lidí je toto místo úplně neznáme nebo nevědí jeho historii. Z obyč. drive-in keše stala i tak trochu naučná krabička.

Od té chvíle jsem čím dál víc a víc přemýšlel co vytvořit. Nemělo to být nic jen tak obyčejného. A ani nic tuctového. Žehrovský les je dost velký a keší je tam málo. Stále však nebyl ten správný nápad, který by se dal realizovat do více než dvou keší.

Začal jsem objíždět dobře hodnocené keše, abych viděl co se komu líbí. Co je na nich tak vysoce hodnoceného. Navštívil jsem GeoWest park, který pro mě byl spíše zklamáním než jaká ho předcházela úžasná pověst. Samozřejmě až na pár vyjimek, které opravdu stojí za to vidět . Zavítal jsem také do Geozemě a blízkých keší od autora Kerry_1. To už bylo jiné kafe. Výborně zpracované, nevšední a suprově zasazené do přírody. To samé se dá říci o keších okolo Osečné od Chrise444. To je prostě pastva pro oči.

Nicméně ani toto moc nepodpořilo moje nápady, abych našel ten správný příběh. Když v tom mě při jednom z mých běžeckých treninků napadl Robin Hood. Bylo to v momentě kde jsem běhal v Plakánku a blízkém okolí. Vždyť to je prostě dokonalé. Volné lesy, nekonečná studnice zápletek, hrad Kost…prostě ideální. K tomu všemu to je můj oblíbený film a vlastně i celá ta legenda o Robinu Hoodovi. Legendární lučistníci z Anglie. Celý natěšený jsem si sehnal filmové zpracování, knížky jak anglické tak české. Na netu jsem zjišťoval jak to všechno vlastně bylo. atd atd..  Začal jsem hledat inspiraci, abych se aspoň trochu držel  nějaké linky . Nápad za nápadem se sypal. Blok se začal plnit jednou poznámkou za druhou.

Pomalu se tak začala rýsovat první keš této série…

PS.: Alexi, děkuji za tvůj přístup při schvalování a vnuknutí myšlenky o čem GC je a tím udělat něco pro ostatní…něco nevšedního..

Spread the word. Share this post!

Leave Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *