Matrix, za svatým grálem Geocachingu

Slovo Matrix má hodně významů. Když pominu kultovní filmovou serii, pak je tu právě Matrix v GC. Přesněji 81 různých opakování obtížností a terénů  jednotlivých krabiček.  Pakliže kačer odloví od každé kombinace jednu jakoukoliv krabičku, pak dosáhl prvního opakování matrixu.

Ještě pár let zpátky jsem věděl, že existují nějaké keše, které je možné odlovit až po splnění podmínky. Jedna z těch matrixových byla Project 81 – Czech republic (challenge). Při prvním pohledu se mi to zdálo skoro nesplnitelné. Odlovit všechny kombinace? Snad za pár let …

Někdy na podzim v roce 2013 mi Zubřík prvně říkal o tom, jak hledá keše se zajímavou kombinací ,aby měl splněno co nejvíce matrixů. Jako vždy to byl ten jeho dlouhý monolog („rozuměj desítky minut nadšeného vyprávění“) o tom, kde co lovil a co má jak v plánu, aby měl další. Jelikož jsem neměl ani první opakování, tak jsem akorát pozorně poslouchal. Nezapomněl se vždy zmínit o Modrákovi, kterého naháněl, aby se mu alespoň přiblížil. Doma jsem pak pokukoval co mi kde chybí a na co bych se mohl vydat , abych měl aspoň to první opakování.

matrix

Další zásadní setkání s matrixem bylo v době, kdy vyběhl ten u Staré Boleslavi (serie 81 keší). Asi jako pro mnoho dalších v tu dobu skončil pracovní den o hodně dříve a s všelijakou výmluvou mířili do lesa. Po FTF náletu a luštění  kdekoliv, kde byl signál to byla slušná výzva jak si dotáhnout základní Matrix. A to se také povedlo. Přesně po 912 dnech mám odloveno všech 81 kombinací. Když jsem si myslel, že mám hotovo, začalo mi vrtat hlavou co udělat, abych místo jedniček udělal dvojky atd…prostě si odlovit další a další opakování. Ano  byl jsem nakažen touhle horečkou. A to nejen jako lovec, ale i jako zakladatel. Kdy se snažím připravit krabičku tak, aby měla méně obvyklé D/T.

Paradoxně po splnění podmínky nemám Project 81 stále odlovený. Ale jako motivátor a spamer z watchlistu fungoval velmi dobře.

Na začátku roku 2015 spatří světlo světa trojice challenge Matrixů od Modráka (GreenBlue, Yellow). Od koho jiného, než od člověka, který má snad nejvíce opakování v ČR.  Věnování pro Zubříka je více než symbolické. Ti z nás, kdo ho znali vědí, jak by zářil když by to viděl v notifikacích. Kdyby mu náhodou něco chybělo pro splnění, tak by si vzal ntb, udělal si kancelář v autě, nakoupil rohlíky a salám a odlovil půl republiky na jeden zátah.  Určitě by ani nespal, jen aby mohl mít FTF

Do té doby než jsem četl listingy těchto keší, jsem ani nepomyslel na to, z čeho všeho by se dalo opakování udělat. Vzápětí jsem však pochopil, jak se dá na Matrix dívat i jiným (čti šíleným) pohledem. Nicméně po kontrole mi na modrém schází  pouze 2 kousky a mohu vesele vyrazit na odlov a logovat. To mě docela příjemně překvapilo. Ale to bylo poslední příjemné překvapení…

Žlutý, asi nejbrutálnější. Je to fakt šílenost.

Při kontrole vypadal můj matrix jako chrup staré ženy. Tohle bude fakt na dlouho. Nutno dodat, že tuto challenge mohou na světě odlovit pouze 4 lidé. Opravdu jiná liga. Samozřejmě, že na území ČR neodlovíme všechny keše do této výzvy a budeme muset cestovat po Evropě.

žlutý matrix v době kontroly

Zelený nevypadal o moc lépe. Hodně smutný příběh při pohledu do tabulky. Splněno mám pouze 61 z 81 možných. Pár dní mi to šrotovalo, až jsem začal pomalu dávat dohromady tabulku s chybějícími kombinacemi. Některé jsou opravdu vzácné a moc jich tu není. Jiných je dost, ale daleko.V podstatě k dokončení musím navštívit Polsko a Německo. Samozřejmě kromě těch co jsou v ČR a jsou blíže než ty v zahraničí.

Seznam tradiček pro zelený matrix

Trocha čísel na začátek:

20 keší ke splnění

1947km ke keším z domovských souřadnic

25,5km nejbližší keš

206,7km nejvzdálenější keš

3 země 

1x tradička D2,5

2x tradička D3,5

4x tradička D4

7x tradička D4,5

6x tradička D5

zelený matrix v době přijetí výzvy (1 keš již odlovena)

Avšak je to právě tahle výzva, která mi pomohla opět najít chuť do GC po nepříliš veselém podzimu. Oproti ostatním challenge keším má tahle opravdu váhu a smysl. Při cestách poznáte plno zajímavých míst a zajisté najdete různé krabičky, všemožné úkryty a nápady. Což oproti jiným challege je dost podstatná a lákavá výhoda. Uznejte sami, tradičky s D1/1 jsou přeci jenom jiné než ty s D4 a výše.  Nebo hledat různé keše, abych z prvních písmem složil nějaké slovo. Tohle jde prostě do hloubky.  Velmi se těším kam mě to zavede…

Na druhou stranu se mohou těšit i ostatní, protože nějaká ta krabička se zajímavou kombinací určitě rozšíří naší mapu keší.

Děkuji autorovi za tuto výzvu. S radostí přijímám!

Vzhůru za svatým grálem Geocachingu…..

Poznámka autora:

8.2 2015 v době psaní toho článku padlo  FTF na zeleném Matrixu od kačera ali+. 

Spread the word. Share this post!

Leave Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *