Není špatné počasí..

….je jen špatné oblečení.

dsc_0721Proč by mělo špatné počasí ovlivnit to jestli půjdu nebo nepůjdu trénovat? Ani na závod si nelze vybrat jak bude, když člověk leze do startovního koridoru. Je to o hlavě a o tom, jak moc se vám chce zůstat v komfrotní zóně. Řekl bych, že spíše naopak, nepříznivé podmínky vás naučí i ve velké nepohodě fungovat. Naučit se adaptovat na mokro, zimu a , tak aby vás to při závodě nepřekvapilo. Při hezkém počasí ve vyvoněných věcech umí trénovat každý. Na závěr vyrobit na FB ještě selfíčko v nové mikče s „fajfkou“ a přidat pár slov o tom jaká to byla pohodička. Ale co když je zima? Déšt? Vítr? Není problém, trénink,jako každý jiný. Nejsme z cukru. Nehledám výmluvy ale oblečení.

Přesně tak jako tuto sobotu, kdy pršelo od rána a předpověd slibovala, že to vydrží až do večera. Vzal jsem svoje týden nevyprané věci. Což je úplně normální. Na kolena  jsem si hodil návleky, brýle, umíchal ionták od Enervitu a mohl jsem vyrazit. Že pršelo? Že byly všude klauže a bahno? To jsem potřeboval, žádnou jsem nevynechal a projížděl je prostředkem. Přesně jako, když jsem byl dítě. Na co si hrát na princeznu?  Sotva jsem otevřel pusu už jsem měl na zubech bahno. Od prvního napití z lahve jsem skřípal zubama. Přesto jsem si to užíval. Trochu jsem si nadělal do trenek při sjezdech, jelikož mi zadní brzda nebrzdí a mám jen přední. Uznejte sami, že na listí a bahýnku to není úplně jistotka. Křižoval jsem Českým rájem 2,5 hodiny po cestách i lesních pešinách. Měl jsem se držet v nízkých tepech, ale to mi někdy tak trochu uletělo. No jezdi si po cestičkách pomalu, když se tak klikatí lesem.  Kam jsem zatočil tam jsem jel. Parádní relax a můj tréninkový deníček je obohacen o pěkný záznam.

screenshot_20170318-200421

Ke konci už mi bylo trochu zima na nohy. Ale co, čaj a sprcha to napraví. Nic mi nebylo a je mi líp. Nehledejte výmluvy, ale cestu.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“24″ exclusions=“284″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_slideshow“ gallery_width=“600″ gallery_height=“400″ cycle_effect=“toss“ cycle_interval=“8″ show_thumbnail_link=“0″ thumbnail_link_text=“[Ukázat náhledy]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″] 

      

Spread the word. Share this post!

Leave Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *