Připraveno, odtrénováno, odlétáme #RoadToToronto OCR WC 2017

 

Co jsem musel udělat jsem udělal. A teď děj se vůle boží.

Právě nabírám směr Kanada na své třetí mistrovství světa OCR. Opět bude má sezóna vrcholit v krásném prostředí Blue Mountain. Které se pro mě loni stalo tak magickým místem. Letošní rok opět nebyl jednoduchý co se zranění týče. Měl jsem pocit, že jsem je přitahoval jak magnet. Často jsem bojoval sám se sebou a kupil jednu neuvěřitelnou chybu na trati za druhou. Co bylo je zapomenuto. Teď je přede mnou další závodní víkend.  Mám pocit, že mě to všechno posunulo dopředu, nebo mi ukázalo, která cesta je ta správná a která není.

Po hodně dlouhé době mám dobrý pocit z běžeckých tréninků. Medicína, kterou mi míchá Honza Pernica funguje a jemu patří velké díky za tu již dvouletou práci a trpělivost.

Zdravotně jsem našel to co mi nejvíce vyhovuje u Romana Karpíška. Né nadarmo k němu chodí reprezentanti z jiných sportů. Koleno se kterým jsem laboroval více než rok mi dal do pořádku za 3 týdny. Rameno co mě bolí od loňské Kanady mu zabralo týdny 4 a když mě vyřadila achilovka před Toughest Oslo tak ji dal do kupy za pár týdnů. Jen s úsměvem říkal, že tu přípravu na Kanadu v pohodě dám. Romane Díky!!

Tradičně jsem se mohl opřít o jistotu jménem ICEBUG. Jít závod v jiných botech si ani nedovedu představit. Věříme si a jde do všeho hlava nehlava.

Posledním z dílků do skládačky je Enervit. Pro mě neoddělitelná součást mých tréninků a závodů. Spoléhat na ní budu i na sjezdovách v Kanadě.

Někdy je třeba poděkovat i za špatné závody, protože vás mohou nakopnout jiným směrem. A to se přesně stalo po Plzni, kde jsem vybouchl. Ale vlastně díky tomu jsem navázal spolupráci s Jirkou Kastnerem a ten dal mé přípravě nový obzor. Jak ukázalo pád dní předešlých, je to cesta správným směrem a hlavně funguje.

Jak jsem psal na začátku. Co jsem musel udělat jsem udělal. Co bylo třeba změnit a upravit se stalo. Trenér mi dával do těla a já věřím, že ty hodiny dřiny, odříkání práci na sobě samém se někde projevit musí dříve či později. Stejně jako to, že jsem dal přednost Toughest serii, před lokálními závody.  Všechno má své důvody.

 

Takže v pátek 13.10. –  3K  jdeme na první závod hrdě pod vlajkou českou proti nejlepším z nejlepších v kategorii PRO (Elite)

 

 

 

Spread the word. Share this post!

Leave Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *