Road to Tahoe – mezi Evropou a světem

Mistroství Evropy je za námi a je čas otočit list a začít se připravovat na mistroství světa v USA. K absolutnímu vcholu této sezóny.

Po skvělém 13. místě na Mistroství Evropy v Tatranské Lomnici jsem si dopřál pár dní odpočinku. Nejen proto, že byl potřeba. (několik dní jsem měl problém chodit ze schodů, jak jsem cítil nohy).  Potřeboval jsem si odpočinout i mentálně.

K tomu musím zmínit špatnou pozávodní regeneraci. I přesto, že jsem se byl večer po závodě vyklusat tak to bylo málo a následující dny jsem fakt trpěl. Stehna bolela i na dotek. Na záchod jsem si sedal jak stařec. Když jsem šel ze schodů tak jsem rozklepal zábradlí a smála se půlka firmy. Pro příště si na tohle musím dát pozor a jít se vyklusat hned, nebo se alespoň naložit do ledového potoka.

Jakmile jsem už mohl lehce klusat tak jsem začal s finální přípravou na MS. Ze začátku jsem si připadal jako bych táhl nějaký vagón za sebou, ale to s pár tréninkama odeznělo. Následující 2 týdny jsem plnil plán svého trenéra a zaměřil se hodně na silovou vytrvalost a intenzitu. Kopce a kopečky byly můj druhý domov. Dostával jsem pořádně zabrat a jednotlivé dávky jsem odmakal poctivě a mám z toho dobrý pocit. Forma šla nahoru, tak doufám, že to prodám v ten správný moment.

Pár dní před odletem už jsem na sobě cítil únavu a byl jsem rád, že jsem mohl zařadit do tréninků znovu i plavání. Příjemná změna. Je to výborný kompenzační trénink. Který má velké regenerační účinky.

Ve středu jsem si ještě zašel ke své výborné fyzioterapeutce Tereze Beranové z Alltraining.cz. Protažení a masáž už byla opravdu finální tečka za tímto blokem a já se mohl druhý den ráno vydat směr USA.

Reprezentovat Českou Republiku byl vždy můj sen….

Spread the word. Share this post!

Leave Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *