ROBIN HOOD má svou první léčku

Po zrodu myšlenky na sérii příběhů Robina Hooda nastalo období,, kdy jsem přemýšlel, jak to celé pojmout a jakým směrem se vydat.

 

Než jsem však začal přemýšlet nad samotnou keší, položil jsem si jednoduchou otázku:“Co je pro mě dobrá keš?“

Na první pohled jednoduchá otázka na druhou stranu mnoho stranná odpověď. Za tu dobu co kešuju jsem měl tu čest poznat mnoho zajímavých kousků a každá krabička se v něčem vymykala. Vybavuji si například V náručí smrti, kde mě úplně mrazilo při čtení listingu. Nebo jednu  z pražských legend Záhadu hlavolamu. Jedna z odpovědí musela být listing, který by měl být zajímavý, příběhový a chytlavý. To je přeci první kontakt s keší, která ve mně vyvolá zájem nebo nezájem o keš samotnou. Čím více je vázaná příběhem, historickou zápletkou atd.,tím více se mi to líbí.

Druhá odpověď je ještě složitější. Pokud to má mít postupovky, tak jakým stylem? Jen stage s odkazem na další souřadky, jako to má třeba série Majovek od Dachmh, která vede úžasnou krajinou a svým způsobem je postavena na příběhu z šifer.  Nebo naopak, kde budeme něco hledat či dělat? Např. jako jedna z prvních a nejhezčích co jsem absolvoval tímto stylem byla série pána prstenu od Kubacom. Oba styly mají něco do sebe. Obě jsou perfektně provedené a často si na ně vzpomenu. Nakonec jsem si odpověděl, že vytvořím různorodé stage, kde bude nějaká činnost spojená s příběhem a přilehlou krajinou.

Třetí odpověď byla naopak jednoduší. Vždycky mě jako kačera nadchlo, když jsem stál před keší, se kterou si owner dal práci. Byla něčím originální a netradiční. Nebo jsem musel zapojit hlavu, abych se k logbooku vůbec dostal. To má člověk potom ohromnou radost z nálezu.

Čtvrtá odpověď je také celkem jednoduchá: nečekaná překvapení, zvraty, vtípky, něco netradičního. Ano to jsou věci, ve kterých si libuji a baví mě.

V tu chvíli mi bylo jasné, jakou cestou chci jít. Jak by měly být keše orientované. Při vymýšlení si říkám, jak by se to líbilo mně, kdybych ji našel. Jak bych na ni reagoval.

Znamená to, že jsem to nechtěl odfláknout, nechtěl jsem žádné mikro kdesi pod kamenem nebo v pařezu. Těch jsou tisíce.

Musel jsem skloubit všechny tyhle věci dohromady. Chtěl jsem, aby tvořili nepřeplácaný kompaktní celek plný zábavy s odsýpajícím tempem.

Nápad na prvního Robina Hooda se rodil celkem dlouho. Napadl mě příběh na léčku od Nottinghemského sherifa. Ten jich přeci dělal dost, tak proč ne? Paradoxně jsem měl v hlavě finálové umístění a od toho místa se vše odvíjelo směrem ke startu. Bylo to na místě původní keše, která byla v archivu, takže to moc lidí ze začátku nečekalo. Tak už jen obejít okolí a najít vhodná místa na umístění stages a propojení příběhu. Nakonec se to celé hezky točilo kolem turistické trasy.

Tím jsem dokončil první část v terénu, ale jak na to navléci příběh? To už je horší, měl jsem nápadů a variant, které jsem si přestával pamatovat. Začal jsem si vše  psát na web, abych si nápady uchoval. Když už toho bylo dost, udělal jsem dějovou linku a napasoval na ně nápady uložené v poznámkách.  Celé se to pak parádně srovnalo do pěkné trasy se zajímavým začátkem. Nechtěl jsem to dělat přes šifru, tak jsem byl rád, když mě napadl tento typ úvodu. Jako by tam přesně zapadl. (myslím, že zrovna tento začátek má prapůvod v Severních Čechách na jedné z keší o Holubičce toho jména první nebo druhá. Nebo tak nějak)

Když byl děj a stage vymyšlené, mohl jsem se vrhnout na samotnou výrobu. To je část, při které relaxuji. Nápady „přetavím“ ve stage a filnáku a pomalu koukám, jak se rodí první díl téhle série. Snažil jsem se dbát na autentičnost, aby to kačera vtáhlo do děje a stage odpovídaly příběhu. Snaha udělat vše do detailu stojí spoustu času a mnohdy i dost peněz. Některé části mám doma, jiné se musí koupit a z té největší části se musí vyrobit. Uskutečnit myšlenku ve věc je prostě paráda a úžasný relax.

Po výrobě následovala úprava proti dešti a vlhkosti. Laminování pokynů a příprava k uložení.

Pak jsem mohl vyrazit uložit krabičky na svá místa. Příprava v terénu je zvláštní. Snažím se vžít do pocitů hledače, jak by asi postupoval. Mnohdy mi přijde maskování a uložení jednoduché. Na druhou stranu (z pohledu hledače), když nic nevím a už vůbec nevím co čekat, tak je to o dost složitější. Koncové provedení musí být někde uprostřed a prověří ho až samotní lovci.

Listing už je honička…chtěl bych to mít co nejdříve publikované a v napětí očekávat logy a reakce. Netuším, jaké mohou být. Bude se líbit? Co řeknou na začátek?

Nakonec jsem byl velmi mile překvapen. Jak reakcí v logách, tak při samotné návštěvě FTF. Zrovna u téhle keše se zrodil příběh FTF lovu kamarádů z Jičína (GeoFukar a JeDie), kteří si každý lov zpestří několika kilometry navíc, či naprostou nepřipraveností. Nakonec zakončí lov úspěšně a s úsměvem a tak to má přeci být…

Robin Hood byl započat a kačeří svět se dal do pohybu. Nová energie se dostavila a já mohl vymýšlet další příběh….

Robin Hood bohatým bral a chudým dával.

 

Spread the word. Share this post!

Leave Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *