S českou OCR repre do sezóny 2019

Být v repre? Ano stačilo zavřít oči a už jako malý kluk jsem se viděl, jak v národním dresu běhám po stadionech a reprezentuji naši zemičku. O mnoho let později hltám články a příspěvky o tom jak Tomáš Satinský a svého času ještě Martin Zapalač vyráží na MS Spartan Race do Vermontu.

A teď je tu rok 2019 se kterým přišla i jedna zásadní novinka, která je zajímavá pro všechny, kteří to s OCR myslí vážně a jezdí závodit a porovnávat se s ostatníma. Vznikla česká reprezentace OCR ve spolupráci SPARTAN a OCRA CZ. A mě se dostalo té cti být vybraný mezi tuhle elitní skupinu závodníků a vyrážet do světa reprezentovat Českou republiku. Jaký je krásný paradox, když je mým parťákem třeba právě i Tomáš Satinský.

Už loni v Morzine na ME Spartan jsem věděl, že další lokalita mistrovství Evropy budou Dolomity v  Itálii a já bych neváhal kam jet. Tím že se termíny bohužel shodují s ME OCR, tak právě Itálie bude mým hlavním vrcholem první poloviny roku. Před časem jsem psal, že se budu vracet ke kořenům a tím je právě SPARTAN, který mě přivedl do velkého světa OCR a bude hlavním hráčem mého závodního programu. Bohužel v Čechách budu výjimečně. Né proto, že by to dělali tady v CEU špatně. Spíše naopak, ale jediné, co mi tu schází je větší konkurence a tu budu hledat na Italské, Německé a horské sérii.

Uplynulý víkend byl momentem, kdy se poprvé sešla reprezentace pohromadě v Harrachově. Mohli jsme se poznat, poslechnout si program a pravidla repre. Co nás čeká a nemine. A v mém případě taky pomyslné uzavření zimní přípravy, která vrcholila právě o tomto víkendu. Jelikož jsem vynechal všechny zimní závody a raději čas věnoval tréninku, tak mě po hodně dlouhé době přepadla lehká nervozita. Pamatuji si ji vždycky před prvním zápasem po zimní přípravě na fotbale. Očekávání, jaké to bude, kdo na tom, jak bude a co předvedu já sám. No, jak by řekl Jirka Kastner. „udělal jsi co jsi mohl a chtěl“ a teď se děj vůle boží.  Honza Pernica mě připravoval skvěle, tak až proběhnu cílem následující víkend v Maggiora na Spartan SUPER, zeptej se mě i na formu.

Děkuji všem mým partnerům za podporu a trpělivost. Hluché období končí, je čas závodů.  

Enervit = Energie do kroku

Icebug = #safegrip & #freemind

Metaxtren = mega chladivé a regenerační účinky

„Kasty“ = urputnost, kulisy a víc ví Jirka

„Perňa“ = hřebec, nevím jestli italský ale určitě strůjce mých tréninků a skladatel běžeckých notiček

SWEEP SPORT = není špatné počasí, je jen špatné oblečení a to se sweepem nemusím řešit.

„Karpich“ = každý stroj potřebuje servis a ten výborný dostávám u Romana na fyzio

Město Dolní Bousov = domov

MySASY = hlídač mých tréninků a únavy

Poděkování také SPARTAN Česká republika a OCRA CZ za podporu, kterou se nám snaží získat.

Držte palce

Spread the word. Share this post!

Leave Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *