SWEEP ULTIMATE ŠEBÍK RACE – jak doběhnout na hadry

Šebík Race. Tak mírumilovný název to má. A pak přijde polovina závodu a vaše snídaně si řekne, že by vás dneska chtěla vidět ještě jednou….

 

….Když jsem na FB zahlédl tenhle závod a ještě k tomu pořádaný Sweep ultimate Gymem, měl jsem jasno, kde chci otevřít sezónu 2019. Ruku na srdce. Organizátor a místní ultimátní „důchodce“ v jedné osobě Petr Prokeš ve mně budil trochu takové nepříjemné pocity nervozity. Sem tam proběhla nějaká ta hecovačka, jestli jsem se byl proběhnout, nebo kolik asi dám kliků.  Tady to nebude jen obyčejné proběhnutí, kde pokecáme. Sem tam dáme pár kliků a uděláme si hlad.

Když jsme dorazili na místo, vypadalo to jako sraz milovníků/vyznavačů značky sweep. Tak jsme na sebe hodili taky nějaké hadry a šli se rozběhat. Teplota jen pár stupňů nad nulou, ale že prý teplo mi bude až až. O co vlastně dneska půjde, než vám napíšu, jak to probíhalo? Startuje se z Bezručova údolí a běží se stále do kopce až na horu svatého Šebestiána. Cca 9 km a 10 stanoviště se cvičením.

Tak jdeme na to. Start začíná triviálně. Dáme si 20 angličanů a 30 kliků. (musíte hrudníkem až na zem a zvednout ruce) Tady se to o*ebat moc nedá. Přiznám se, že jsem chtěl Petra prohnat. Věděl jsem, že na tom budu líp běžecky a on zase při cvičení. Ale co začínal kliky tak on odbíhal. Co to jako je…zvedá se víc a víc lidí a já stále cvičím a přitom mi hoří ruce. Pochopil jsem…tyhle mašiny vychované v Ultimate gymu nebude žádná prdel nahánět. Jsem rozsekaný jak dětské hračky a to jsem neuběhl ani krok. Přede mnou je 9 km do kopce, štrůdl lidí a strašně moc cvičení. Sám sobě si říkám, co tu dělám. Vždyť jsem úplně v prdeli. Oni udělají v pohodě 30 kliků v kuse a pak v klidu navléknou nit do jehly. Já udělám 30 kliků a při čůraní bych byl schopný počůrat sebe i všechny okolo, jak se mi klepou ruce.

Stanoviště střídá stanoviště, kde vždy uděláme nějaký cvik a pak pokaždé 30 kliků. Takže třeba angličáky na 30m nebo výpady a kliky než můžete běžet. Padl jsem do letargie a běhal a cvičil a běhal a cvičil. Vždy jsem doběhl skupinku přede mnou, aby mi zas dali při cvičení strašný kouř. Hanku jsem naháněl půl závodu. Koukal ji na zadek, ale ona můj nikdy neviděla. Protože mě při cvičení sfoukla jak svíčku. Strašná mašina. No ale pak přišlo stanoviště číslo 6. Hrozná vyndávačka a vstupenka do „pekla“..30m výpadů, kliky, 20 shybů, 30m výpady s 20kg jednoručkou nad hlavou, 30m výpady a kliky. Strašlivé …výpady s jednoručkou jsou šílené. Nemám sílu ji skoro ani zvednout nad hlavu, natož udržet a udělat sní výpad. Díky zvládnutým shybům bez hendikepu se dostávám na 4. místo, ale s velkým ALE. Bojuju sám se sebou. Vybíhám ze 6. stanoviště a jsem na hadry. Ani moc nehýbu rukama. Jen mi visí z ramenou. Další stanoviště dávám v módu „survival“. Udělat víc jak 10 kliků v kuse nedám. Berou mě křeče do stehem a nejsem schopný zvednou se ze silnice, tak ležím obličejem v kaluži a odpočívám. Silnice je prudší a vrchol se blíží. Zadek Hanky nikde. Do cíle zbývá se doangličákovat a umřít. Padám na čáru jako 4.čtvrtý za superženou a dvěma hošíky. V mužích jsem tedy dotrpěl na třetí místo.

Moc si toho nevychutnám tady nahoře, hodím do sebe čaj,  gratuluji Petrovi, který si nás namazal na chleba a celé to vyhrál. Přebalím se a běžím zpět 9 km pro auto. Hora pokořena, limity posunuty a hlad. Ten mám taky.

Celý den zakončený v restauraci, kde se všichni scházíme probíráme zážitky a pocit bezmoci. Prostě parádní den, který se vyvedl. Kamarádská atmosféra, srandičky. Tohle mi tak chybělo. Super akce, kterou SWEEP ULTIMATE GYM pořádal. Velký respekt všem, kdo se postavil na start a odcvičil to až na horu. Danča běžela svůj první závod, Lenka si zase přeorganizovala „štědrý den“ a šla si udělat hlad než prchne do Austrálie. A plno ostatních, co se prostě sešli, aby se šli malinko rozhábat

 

 

Suma sumárum:

9km stoupání

300 kliků 

[ae-fb-embed url=’https://www.facebook.com/1191040221045673/videos/585952175174203/‘ width=’500′]

20 shybů

30m výpadů s 20kg

[ae-fb-embed url=’https://www.facebook.com/1191040221045673/videos/1013694112161785/‘ width=’500′]

2x 30m žábáků do kopce

5x30m anglánů

[ae-fb-embed url=’https://www.facebook.com/1191040221045673/videos/351448975411536/‘ width=’500′]

20 anglánů

30x dřep s výskokem

2x 30m výpady

 

jooo a takhle nee

[ae-fb-embed url=’https://www.facebook.com/1191040221045673/videos/517814908737156/‘ width=’500′]

 

Petře, vidíme se v Harrachově na MCR OCR, ukážu ti zase já něco ze své kuchyně. Za rok mě tu máte znovu, jste vážně borci.

 

Technické okénko:

 

Dneska z lehka nazuto v #icebug ORIBI

 

Dneska mě předpadl trochu hlad. Což mi skvěle vyřešil  PRE-enervitene který jsem do sebe šoupl rovnou dvakrát. Největší výzva bylo ho udržet v sobě v tak ktrátkém intervalu mezi každým cvičením.  

 

Asi jako každý dneska ve SweepSport. Zmáchal jsem to hned na startu. 

 

Dneska chladit nebylo třeba. O to se postaral vítr.  Až ted v neděli je namazáno-> MetaXtren 

Spread the word. Share this post!

Leave Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *