Nový WEB – skoro na nový rok

S novým rokem přicházejí i nové věci a změny. Jedna z nich je zbrusu nový WEB.

Už delší dobu jsem přemýšlel jak obohatit můj blog. Udělat ho čitelnější, hezčí a atraktivnější. Samozřejmě, že atraktivita webu závisí mimo jiné na obsahu článků a frekvenci jejich publikování. V čemž mám tedy velkou rezervu. Samozřejmě v neposlední řadě i na vizuální stránce. A ta na Blogeru byla dost nudná a těžkopádná. Jediná věc, která mě tam doposud držela, byl fakt, že mám všechny účty pod Googlem. Celá administrace tak byla jednoduší.

Změna přišla z čistého nebe. Jednoho dne jsem obdržel od Veroniky Šimáčkové přístupy na OCRA stránky, abych mohl vkládat články. (za což veřejně děkuji, pač je to pro mě čest) To byl moment, kdy jsem poprvé spatřil platformu WordPress. Tolik nových kouzelných tlačítek, přepínátek, vizuálních šablon a podobně. V té chvíli jsem měl jasno, že jednou budu mít stranky zde. Jenže jak na to? To byla pohádka na další měsíce, kdy jsem opatrně koketoval jak přesunout současný blog, kde se to zřizuje, co je nejvhodnější pro blogování a vedení osobních stránek. 

Po několika nocích jsem zjistil, že není tak složité mít vlastní stránky. Není ani složité to přesunout. A už vůbec není složité mít vlastní doménu. V podstatě už pak nebránilo nic, abych si začal zařizovat hosting a celé to dávat dohormady.

Docela porod bylo najít tu správnou (alespoň z dálky odpovídající) šablonu na které to postavím. Šablon je na stovky, ale je to jako jít džunglí a hledat tu správnou lianu po které vylezete. Jenže ani ta ideální šablona není lahodící oku. Musím si ji proto upravit k obrazu svému. Po mnoha zkouškách, úpravách mazání a instalování mám tak nějak co jsem si představoval. Však můžete posoudit sami.

Další etapa byly doplňky, vylepšení a úpravy v niž jsem se strejdou googlem strávil taky nějakou porci času. Aby mi vše fungolvalo jak mělo. Výsledkem je kalendář závodů na které půjdu v nejbližší době, propojení s FB, G+,Youtube. Možnosti přímého sdílení a mnoho dalšího. V další na řadě bylo přetažení článků z původního blogu sem včetně fotek, sdílení, odkazů atd. Práce pro labužníky. Doporučuji.

Teď mám od toho nastavování chvíli klid a mohu se soustředit na jiné věci. Jako napřídklad dopsat skluz asi 8 článků ještě z minulého roku. 🙂

Doufám, že se Vám stránky budou libit a čtení pro Vás bude inspirativní a zajímavé. Alespoń se o to budu snažit. Za připomínky a náměty budu velmi rád. Včetně těch kritických. Ty já nejradši.

V opravdu blízké době se můžete těšit na první část článku z MS ze samotného závodu. 

 

 

 

Spread the word. Share this post!

Leave Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *