Predátorský winter na Klínovci

Tak se podívejme, jak vypadalo spojení Winter a Predator Race.

V pátek po práci se srážíme v Praze s Tomáše a Verčou a společně nabíráme směr Boží Dar. Kde se ubytujeme v místní ubytovně pro skřety. U vchodu nás trochu překvapí visící voňavé stromečky. Nevadí, asi návrat do minulosti o 20 let. To ovšem není nic proti pokoji. Má asi 2x2m a jsou v ní 2 palandy. Když se chce někdo obléknout, tak dva musí čekat na chodbě. Jinak se nevejdeme. Low cost označení by byl opravdu luxus.

dsc_0542_1Rychle se přebalíme a mažeme se ještě proběhnout a protáhnout ať jsme na zítra svěží. To ještě netušíme, že nakonec potkáme Jiříka a budeme běhat i po Božím Daru a hledat, kde nám udělají večeři, abychom se mohli najíst nějak kulturně. Nikoliv suchým rohlíkem a štanglí lovečáku. Což se nakonec zadaří až na naší chatě. Díky bohu za cokoliv do žaludku. Večer nemůžu spát a ani se mi moc nechce. Ráno se blíží a já se těším.

Po probuzení do sebe házíme snídani, zabalit a následuje přesun do festivalky. Konečně zas ten závodní mumraj. Už mi to vážně chybělo. Závodní mód naskakuje úplně sám při našem rozběhání s Tomášem. Během rozcvičení je vidět, že Predator tým přitlačil na překážkách a čekají tu na nás úplné novinky. Trochu z toho mám respekt. Ale mám na nohách svoje Icebug Spirit. OLX. Tak minimálně klouzat mi to nebude.

Časomíra nekompromisně odpočítává poslední vteřiny nervózního vyčkávání, kouř a start! Elitní vlna je vypuštěna na trať. Vyhrávám sprint k první překážce, ale to je naposled co jsem v tomhle závodě vedl. Dlouho to netrvalo. Po kopečkové vložce sbíháme k ostnáči a zrádné šikmé stěně. Ovšem Spirity drží a jdu v pohodě přes. Trasa lehkou vracečkou okolo areálu mizí v lese. Držím se okolo 6-7 místa. Moc mi to opět nechutná a nohy jsou takové, jak kdyby mi je někdo držel u kotníků. Proberu se až u potoka a při šplhání vodopádem. Příjemné povzbuzení pro nohy ledovou vodou. Trať nás přes pár překážek zavede na střelnici, kde je očekávané překvapení v pododě střelby z malorážky. Překvapení by bylo, kdybych trefil. Roztočil jsem hledáček jak ruletu a zkoušel trefit černou. Což se neděje a vyhrávám pokračování dál pod ostnáčem. Trať se příjemně vlní a není rovnějšího úseku. Po chvíli přibíháme k další novince a to jsou Klacíky pana Jiříka. Tedy mě taky Jiřík doběhl, protože jsem na ten kůl měl vylézt nikoliv se s ním mazlit. Laškovali jsme tam spolu trochu delší dobu. Díky bohu bez hendikepu na raka. Dál pokračuji těsně za Jirkou spolu s Bohoušem Šálou. Moc se do kopečků nemůžu donutit a i když vím, že je poslední před cílovou rovinkou, kde jsou poslední 4 překážky. Už u té první mi to trvá déle, než bych byl rád. Ale nakonec se s mrtvým tahem poperu a mrtvý pokračuji dál.

Tam na mě čekají rybí schůdky. Včera mi to šlo, dneska taky, ale teď?  Mám naději na 4. místo, ale já padám první pokusem. Druhým pokusem si dám tyčí o hlavu a třepí pokus končí až úplně nahoře. Ale bez výsledku, kterých by mě pustil dál. Nadávám si pro sebe, jaký jsem jantar. Místo další překážky si dávám hendikep propadám se někam na 7. místo. Než bude cíl je třeba překonat ještě traverz. Další z novinek. Opět na pohodu, protože obutí od Icebugu drží a nepustí. Už jen vyskočit na vlnku a padám v cíli. Nevím jestli spokojený, nevím jestli naštvaný. Ale spokojený pocit moc nemám.

Chtěl jsem jít do 10 místa.  Což se sice povedlo. Ale mohlo to být taky mnohem lepší. Nevadí, zadaří se příště. I když ty schůdky mě fakt mrzí. Ty mě stáli mnohem lepší umístění. Jdu do sebe hodit R1 od Enervitu, naladit lepší náůadu a vyklusat se.

Celkově se to však vyvedlo na výbornou. Luxusní počasí. Potkávám kamarády ze Slovenského OCRA týmu a plno dalších přátel. A v neposlední řadě i samotný závod. Protože trať i překážky dostávají známku 1 a pro mě nejlepší Winter. Jestli mají ještě nějaká esa v rukávu, tak je fakt na co se těšit v letní sezóně. Tohle je přesně moje krevní skupina, moc mě těším jakým směrem se ubírají.

fb_img_1489414061296

Třešnička na dortu je naše premiérové umístění na bedně se SWEEP OCRA Elite team. Nutno dodat, že jsme jediný, kdo měl v týmu zástupkyni něžného pohlaví z prvních sedmi týmů. Třetí místo je super.

Díky klukům z Icebug za podporu. Botky byly dnes ve svém živlu a podrželi mě. Spirit OLX byla výborná volba.

 

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“25″ exclusions=“308,310″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_slideshow“ gallery_width=“600″ gallery_height=“400″ cycle_effect=“fade“ cycle_interval=“8″ show_thumbnail_link=“0″ thumbnail_link_text=“[Ukázat náhledy]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

Spread the word. Share this post!

Leave Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *