Tajný tréninkový recept – běh borůvčím

Chceš dostat svůjh běh na vyšší level? Chceš být lepší a rychlejší? Pak je pro Tebe trénink v borůvčí ideální volba.

Tento trénink doporučuje 9 z 10 „fejsbůkových“ nutričních poradců. Tréninkový efekt je tak výrazný, že to na sobě poznáte, ještě než trénink skončí. Skladá se z kombinace běhu se zaměřením na vysoká kolena a běhu do kopce, dřepů, kliků, tréninku citlivosti prstů a hmatu, vnímání chuťí při zvýšené tepové frekvenci. A v neposlední řadě je to i kurz vyjednávání (s dobrovolníkem).

Jako každá zaručená výhra v loterii nebo zázračný krém na opalování po kterém se hubne 2 kila za víkend má i toto svá specifika.

Aby jste mohli vůbec nad tímto tréninkem uvažovat musíte vlastnit sběrače (čti manželku / přítelkyni). Za další musíte znát místa, kde je borůvčí minimálně do úrovně pasu a borůvky velké jak pinpongové míčky.

Příprava na trénink I.

Doma se zmiňte, že jste při běhání našli místo, kde jsou tak velké borůvky, že oči přecházejí. Při nezájmu osoby opačného pohlaví. Začněte vyprávět o tomto místě jako cíl výletu pro společně strávené chvíle. Pokud osoba projeví zájem máte z poloviny vyhráno.

Přírava na trénink II.

Během snídaně nadhoďte téma  společně strávenkých chvil za účelem vylákání osoby do lesa. Neustále opakujte pochvalná a obdivná slova na borůvčí. Zmiňte slova o blahodárném účinku na hubnutí. A v neposldní řádě vaše přání o společně strávené chvíle v lese na čerstvém vzduchu. Dokud Vám nekývne, nepřestávejte.

 

Trénink I.

dsc_0064Vybavte se jako na běh pod záminkou, že je Vám v tom pohodlně. Po tom co dorazíte na místo, které je v těsné blízsti vaší tréninké cesty zahajte sběr. Nezapomně při sběru tajně provádět rozcvičku a základní protažení. Pokud vládne rozčarování nad tím, že borůvky nejsou tak velké jak bylo slibováno dělejte, že neslyšíte. Proveďte svou první serii dřepů ke keříkům. Při pokračujícím rozčarování sběrače projevte mírnou nejistotu nad správností místa. Navrhněte, že půjdete kousek dál ověřit, jestli tam není správné místo a než dostanete odpověd rychle vyražte.Takto to můžete provést tolikrát, kolik je světových stran. Při každém proběhnutí okolo sběrače překontrolujte stav zaplnění misky. Ujistěte sběrače, že jste  na správné cestě a rychle zmizte.

Po čtvrtém úseku oznamte sběrači, že toto je největší borůvčí, které je v dostupném okolí a během vydýchání se solidárně přidejte. V poměru 1/5   (1 borůvka do misky / 5 do pusy) sbírejte borůvky.  Zůstaňte jen chvíli a opět vyražte na svůj úsek. Při každém návratu použijte fráze typu  „ještě jsem zkusil jedno místo“ nebo „musel jsem na malou“ popřípadě „jak jsem trhal, byl jsem najednou o pár keříků vedle“.

Pokud při vašem návratu sílí nevole a zdá se Vám, že monolog sběrače je delší a delší. Zkuste použít poslední možnost, jak si zajistit čas na další interval. Je to ovšem riskantní metoda. Jak na to? Jakmile sběrač ukončí svou negativvní řeč. Zeptejte se , zda ví něco o pravěkých dobách z kterých pocházíme. V 99% procentech dostanete negativní odpověd. Proto mějte připravenou vaši řeč o tom, jak se lidské tlupy dělili na sběrače a lovce. Tvrďte, že sběrač(ona) byl stejně důležitý jako lovec (vy), né-li důležitější. Vysvětelete, že někdo sbírat musí a druhý hlídá okolí a zjištuje, zda není někde lepší místo. Pokud ani toto nezabere, pak zkuste připomenout sběrači, že to byl slib společně stávených chvil. Takže tu vlastně nemůžete být pořád, ale jen chvíli.

Zde však hrozí riziko, velké agrese ze strany sběrače. Tak Buďte opatrní, kdy tuto infromaci předáte a držte si při ní dostatečný odstup.

Kdyby toto nezabralo, tak si buďte jistí, že Vás trénink právě skončil a pokorně se zapojte ke sběru v poměru 4/2 (4 do misky a 2 do pusy). Když se bude sběrač dívat tak v poměru 6/0 .

Pár rad na závěr:  Při přeskoku borůvčí zvedejte kolena a volte cestu do kopce. Při sběru můžete klikovat přímo do keříku a ujídat rovnou bez zapojení rukou. (neprozradíte se špinavýma prstama) . Dřepovat lze při přechodu od jednoho keříku k druhému. Minimálně půl misky snězte po konci tréninku, aby jste doplnili energii .

Já už vím, o dalším místě, kde jsou borůvky jak pomeranče. Uvidíme co na to můj sběrač…

 

 

 

Spread the word. Share this post!

Leave Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *