Toughest Amsterdam – Race day

Den jménem #Toughest přichází.

Otevírám oči po divné noci. Nezvykle až v 8 ráno. Start je totiž v 10:25. Celou noc bubnoval déšť na kapotu auta. Ráno však není po dešti ani památky. Polojasná obloha trochu klame, je chladno. Trochu škoda. Těšil jsem se na pořádný marast. Zabalený do spacáku do sebe hodím snídani. Připravím si věci a jdu se pomalu rozklusat. Tenhle pozdější start a spánek 200m od festivalky má něco do sebe. Zaskočím na registraci pro startovní číslo, kde nám striktně říkají, že obálky se budou vydávat až hodinu před startem. Nevadí.

Během rozcvičení a protažení omrknu kombinace překážek na Platinum rigu. Odtajnění totiž bylo až teď ráno. Po shlédnutí se rozhoduji, že půjdu taky fast line. Nezdá se to tak těžké.

Rozběhávám se po okolí mimo ruch lidí a jiných závodníků. Potřebuji se od všeho odprostit a vnímat jen závodní koridor a záda závodníka před sebou. RACE MODE is ON. Bolest přejde až (už) v cíli. Odbíhám si shlédnout start elitních mužů. Všechno proběhne přesně na čas. Tak jak je to naplánované. Na druhém kilometr čekám Johna Albona. Bez překvapen tam přivádí závodního hada už za 8 minut od startu. Slušné tempo. Pak už jen shlédnout první elitáky na Platinum rigu a můj startovní čas přichází.

 Nasoukám se do koridoru. Je nás tu odhadem 30. O poznání skromnější vlny, než jsme zvyknutý.  V hlavě si přehrávám trať na první 2-3 kilometry a čekám na povel…..je odstartováno. Vyrážím a trochu překvapen jsem na čele chvíli osamocen. Po chvíli se přidávají ještě 3 borci a míříme k první překážce. Což je šikmá stěna. V Zealech nemám problém vyskočit hned nahoru, posléze dolů a pokračovat po písčité cestě. Blížíme se k prvním Fast Line což jsou „ninchuck“ nebo pomalejší ručkování. V euforii mi hlavou bleskne, že to zkusím. Ale ne, jdu podle plánu. Volím Slow line a stále ještě prkený po startu mi jedna ruka klouže. Druhá mě podrží a nepadám. Periferně vidím, jak pár borců padá na Fast line a dva postupují dále. Pošlu to rychle do hendikepu a vydávám se je nahánět. Přes nošení pytlů a přeskočení nějaké lavice je mám tak 50 m před sebou.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“30″ exclusions=“335,336,337,338,339,340,344,345,346,348,349,350″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_slideshow“ gallery_width=“600″ gallery_height=“400″ cycle_effect=“scrollUp“ cycle_interval=“8″ show_thumbnail_link=“1″ thumbnail_link_text=“[Ukázat náhledy]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]Následují kruhy podobné těm, co jsou na Predatoru. Tzn. pomocí kruhů přeručkovat na druhou stranu. Na 3 pohyby jsem na druhé straně a odpoutávám se tím od pronásledovatelů. Přes sítové „A Cargo“ přibíhám poprvé skrze festivalku na novou překážku. Je to šikmo položená trubka a musíte se dostat z jedné části na druhou pomocí takové hrazdy. Jak prosté.  Zádrhel je, že cestou vás čeká 5 zubů, které musíte přeskočit s hrazdou v ruce. Na prvním zubu ok, ale druhý se pro mě stává téměř osudný. Až na čtvrtý pokus jdu dále na další. Fakt zákeřná překážka. Navíc železo na železe moc neklouže a sklon není nijak závratný.  Nakonec rozezvoním zvonek a jdu dál…stále mi 3 borci z mojí vlny utíkají. Jak vlk na ovce upírám oči na jejich záda a jdu po nich.

DSC_0331Balanční kladina je v pohodě i když koukám, že pro mnoho závodníků z předchozí vlny není a musí nekompromisně na penalty round. Jedna věc to byla zkoušet včera suchou nohou a dneska mokrou to už byla jiná pohádka. Tady opět děkuji svým botám, které nekloužou. Icebug RB9X je jistota. Hned další zastávka jsou kruhy s Fast line. Trochu s respektem beru Fast line a nechám se překvapit co rameno. Díky bohu drží…tak krásný pocit. V ten moment si užívám každému zhoupnutí od kruhu ke kruhu jak opice. Hned za tím jsou díry s bahnem zvané Mudland. Mám je nakoukané a ukrajuji zase trochu náskoku, který definitivně vymažu na stěnách vzápětí. Hned po běžecké vložce přichází druhá zastávka ve festivalce na Platinum rig. Kombinace kruhů, tyčí, lan a žárovek. Jenže sakra, na fast line je fronta. V momentě se rozhoduji vzít Slow line a proletět ji co nejrychleji. Ve výsledku jsem za překážkou rychleji než borec, který čekal na Fast line. Risk se vydařil. Spinning wheel ve variantě Fast line jsou třešničkou a prodloužená jízda pokračuje dále.

Už mám před sebou jen dva borce ze své vlny. Další série překážek je bez problému. Jsme za polovinou trasy. Teď budou úseky více běžecké, zato s výživnými překážkami. Hned další na programu dne jsou kola pro křečky ve festivalce. Musím je roztočit, tak abych se dostal z jedné strany na druhou a je to do kopce pro lepší pocit z jízdy. (aby se kola odvalila zpět na začátek). Tady je technika celkem důležitá technika, protože to je docela vzdálenost a nejhorší by bylo skapat uprostřed (a že bylo vidět dost závodníků, kteří visí jak netopýři bez pohybu). Dávám a mířím přes vodu na Mudland XL. Asi nejšílenější překážka. Na 6ti metrové konstrukci je trampolína ze které se musíte odrazit a letět, jak balvan do vody pod sebou. Hlavou mi stačí jen blesknout, jak moc se odrazit, abych neletěl někam na louku. Ale mají to dobře spočítané hoši. Odrážím se ode dna a plavu ke břehu. Proskáču dalších 6 děr s bahnem a vodou. Po té poslední mi pár desítek metrů dává docela zabrat roztočit nohy. Připadám si jak levná parodie na robocopa.

Běžecký úsek a několik lehkých překážek mě přivádí na louku, kde je vstupní kontrola Ninja jump. Zrádnost kde se dá velmi lehce zachybovat. Není radno to podcenit. Dávám s klidem, abych o pár desítek metrů dále stál před Salmon ladder. Při dobíhání mi hlavou projde myšlenka zda riskovat nebo ne….ale ano. Kdo neriskuje nezíská…beru do ruky tyč a hned na první schůdku nervozitou zaváhám, ale nepadám. Rovnám si na správný stupínek a zbytek vyskáču s přehledem. „YES“ zvoním a můžu pokračovat dál.

DSC_0305Po kolečku kolem lesa zpět na louku stojím proti „Dragon´s back“ . Skákat proti tyči je pro mnohé velký blok v hlavách, ale mě to nijak problém nedělá. Jen mi od téhle doby začíná trochu táhnout stehno. Prokřehlé nohy a skoky proti stěně není moc dobrá kombinace. Snad to nebude moc vážné. Poslední lahůdka na louce je o pár metrů dále. Flying monkey! Opět beru Fast line a užívám si létání mezi tyčemi. Už jen 3 překážky do cíle a poslední kilometr a půl. Na nošení „wreck bag“ předbíhám druhého borce z mé vlny.

Snažím se tlačit co to dá, ale cítím, jak mi stehno trochu více tuhne. Před očima mi svítí vykřičník. Ať mi nikde nic nelupne. Na předposlední překážce neriskuji a jdu ji více na jistotu. („A“ s chytama a tyčí uprostřed). Posledních pár stovek metrů a vbíhám do festivalky. Už se mi téměř podařilo stáhnout borce z mé vlny. Jak červený hadr před býkem vidím to jeho zelené tričku. Cíl je však příliš blízko. Vybíhá vlnu na poprvé stejně jako já. Málem jsem při nabíhání zpomalil ze strachu, aby mi ve stehně necuklo ještě více. Ale adrenalin a euforie dělá svá a já jsem na vlně. Sjíždím na tyči a o pár metrů dál protnu cílovou pásku.

Sedím opřený o zábradlí a v rychlosti si promítám celý závod. Jsem velmi spokojený. Konečně jsem se na překážkách cítil silně a s jistotou. Tohle mi několik měsíců chybělo. Běžecky to nebylo ještě ono. Ale vládne spokojenost. Veliká.

Ve výsledcích jsem na 7. místě v kvalifikantech a jako 27. celkově. Na začátek to není vůbec špatné. A příště zas o kus výše.

Po zbytek času se jdu ještě vyklusat na pár km. Nadělat fotky a videa z překážek. Na konci se vykoupu v rybníku a trochu vychladím nohy. Umývám svoje Icebug Zeal a děkuji jim za dnešek. Kdesi v trenkách mě škrábe prázdný obal od Enervitu. Energie dneska na jedničku po celý závod.

Těším se jak se prospím chvíli v trávě a pak hurá někam na jídlo.

Mám za sebou první závod letošního ročníku a vůbec můj první Toughest. A už tuším, co to znamená pro zbytek roku. Tuhle show a jednu z nejlepších OCR sérii si nemůžu nechat přece ujít. Cíl mám celkem jasný… uvidíme se ve Stockholmu…

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“30″ exclusions=“336,339,340,344,345,346,348,349,350″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_slideshow“ gallery_width=“600″ gallery_height=“400″ cycle_effect=“scrollUp“ cycle_interval=“8″ show_thumbnail_link=“1″ thumbnail_link_text=“[Ukázat náhledy]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

Spread the word. Share this post!

Leave Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *